IN MEMORIAM: Henk Ritzen

Geplaatst door Luc Schmeits In Algemeen

Midden in Coronatijd hebben we afscheid moeten nemen van ons ere-lid Henk Ritzen.

Het was op symbolische dag: een donderdag (14 januari). Want donderdag was altijd de dag dat Henk ’s avonds naar onze repetitie kwam luisteren en vaak genoeg ook nog even bleef hangen om wat na te kaarten. Onze repetitie was voor Henk een wekelijks uitje waar hij erg naar uit keek. Het was voor hem dan ook heel erg dat hij deze al heel wat maanden, door Corona, had moeten missen. Ook op alle concerten en andere activiteiten was Henk altijd aanwezig. We verliezen in hem de trouwste supporter van Concordia.

Henk was al sinds 1958 lid van Concordia; hij bespeelde de ventieltrombone. Later schakelde hij over op schuiftrombone en op het einde van zijn muzikale carrière heeft hij ook nog Bes-bas gespeeld. Ook toen hij niet meer als muzikant actief was bleef hij heel betrokken bij onze vereniging. Henk kon smakelijke anekdotes vertellen over de succesjaren van Concordia en over de drie landstitels die hij met Concordia behaald heeft. Dat deed hij op zijn eigen “Henkse”manier met veel drama en theater (hij was niet voor niets een begaafde toneelspeler) en de jeugd van onze vereniging hing dan aan zijn lippen.